info@arshitdarou.com

پست الکترونیک

 ۲۵۰ میلیون عدد انواع دارو در هلال احمر

۲۵۰ میلیون عدد انواع دارو در هلال احمر

سرپرست سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر، از تولید بیش از ۲۵۰ میلیون عدد انواع قرص، کپسول و شربت در ۶ ماهه اول سال ۱۳۹۸ در شرکت داروسازی سها وابسته به این سازمان خبر داد.

حسن صفاریه روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا با اعلام این مطلب افزود: این تعداد دارو با تلاش پرسنل شرکت داروسازی سها به منظور قطع وابستگی بیماران خاص مانند بیماران اعصاب و روان، دیابتی، قلبی و عروقی، گوارشی و نظایر آن به داروهای خارجی در ۶ ماهه اول سال ۱۳۹۸ تولید شده است.

سرپرست سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر با بیان اینکه باید زیرساخت های نظام تولید دارو در کشور حفظ و تقویت شود، اظهار داشت: کشورهای همسایه ایران فرصتی برای صادرات هدفمند دارو و تجهیزات یکبار مصرف پزشکی هستند. قابلیت بالای صادرات محصولات تولیدی و همکاری با شرکت های بزرگ جهانی برای تولید مشترک دارو و تحقق اهداف انسان دوستانه جمعیت هلال احمر از نکات بارز برای تحقق این مهم هستند.

صفاریه مهمترین راهبرد شرکت داروسازی سها وابسته به سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر را کمک به نظام دارویی کشور با هدف حمایت از سلامت انسان ها دانست و اضافه کرد با عنایت به اصول حاکم بر فعالیت های جمعیت نگاه انتفاعی در این سازمان وجود ندارد.

سرپرست سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر اظهار داشت:در چند ماه اخیر شاهد استقبال گسترده بیماران از داروهای تولیدی شرکت داروسازی سها بوده ایم و با توجه به شرایط کلان اقتصادی به خصوص چالش های فراروی نظام دارویی کشور، نگاه توسعه محور را در تدوین برنامه های عملیاتی ضامن پایداری تولید در این مجموعه می دانیم.

جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران وظایف عمده ای را در سطح ملی و بین المللی برعهده دارد. این اهداف عبارت است از تلاش برای تسکین آلام بشری، تامین احترام انسان ها و کوشش در راستای برقراری دوستی و تفاهم و صلح پایدار میان ملت ها و حمایت از زندگی و سلامت انسان ها بدون درنظرگرفتن هرگونه تبعیض میان آنها است.

کمک به تامین داروهای مورد نیاز کشور، تامین مواد اولیه دارویی، مکمل های غذایی و رژیمی و تجهیزات پزشکی، تکمیل، توسعه و راه اندازی واحدهای جدید دارویی و لوازم پزشکی در شرکت های تحت پوشش، انجام فعالیت های تحقیقاتی، فنی و مهندسی و خدمات در بخش سلامت جامعه و فعالیت هایی که در راستای اهداف سلامت جامعه مفید فایده باشند برخی از وظایف سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر است.

سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر به عنوان یک هلدینگ دارویی و تجهیزات پزشکی با مجموعه ای از کارخانه های تولید دارو، تجهیزات پزشکی، مواد اولیه گیاهان دارویی و با در اختیار داشتن شرکت پخش دارویی سراسری، شرکت بازرگانی و داروخانه مرکزی هلال احمر تلاش دارد ضمن ارائه بهترین خدمات به مردم شریف ایران، نقش به سزایی در ارتقاء نظام سلامت جامعه ایفا کند.

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

fa_IRPersian
fa_IRPersian